Doğan Sürücü Kursu
1988'den Bugüne, 36 Yıllık Tecrübe.

Ehliyet İçin Sabıka Kaydı Nereden Nasıl Alınır?

Ehliyet alacaklar için gerekli belgelerden biri de sabıka kaydı yani adli sicil kaydı belgesidir. Bu belge ücretsiz olarak E-Devlet sisteminden temin edilebilir.

E-devlet işlemlerinizi internet üzerinden kolayca halletmenin kolaylığı sayesinde Adli Sicil kaydı sorgulama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. E-devlet Sistemi üzerinden ehliyet ve diğer işlemleriniz için adli sicil kaydı çıktısı alabilirsiniz.

E-devlet sistemi üzerinden adli sicil kaydı yani sabıka kaydı yapmak artık çok kolay. Adli Sicil Kaydı çıktısı alabilmek için adliye koridorlarında saatlerce bekleme devri artık geride kaldı. E-devlet Sistemine giriş yaparak hızlı ve kolayca online olarak yapmanız mümkün. E-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapın ve saniyeler içinde adli sicil kaydı çıktınızı ücretsiz bir şekilde alın.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresini size en yakın PTT şubelerine giderek kolayca temin edebilirsiniz. Yapmanız gereken çok kolay. Kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine giderek E-devlet şifrenizi temin edebilir, bu şifre ile tüm E-devlet işlemlerinizi sorunsuzca yapabilirsiniz.

E-devlet Şifresi Alındıktan Sona Hangi İşlemler Yapılır?

PTT Şubelerinden size E-devlet şifresi kapalı bir zarf içerisinde sunulur. Bu geçici şifreyi barındıran zarfı açarak geçici şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-devlet sistemine geçici şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sizden yeni bir şifre girmenizi talep edecektir. Bu şifrenin nasıl oluşturulacağı hakkında sizlere gerekli bilgilendirme şifre oluşturma sırasında ekranda gösterilecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

E-devlet Sistemi Üzerinden Adli Sicil Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı konu başlığı altında Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü Hizmetleri kategorisinde Adli Sicil Kaydı Sorgulama linkine tıklıyoruz.

Açılan yeni sayfada Adli Sicil Kaydı Sorgulama formu karşımıza çıkıyor. Çıkan formu doldurduktan sonra Adli Sicil Kaydı Belgesini vermek istediğiniz kurum türünü seçmeniz gerekiyor. Özel ve Resmi olmak üzere 2 tür kurum türü var. Ehliyet ve diğer türlü işlemler için adli sicil kaydı almak için özel kısmı, resmi dairelere teslim etmek için Resmi kısım seçilir ve belge yazdırılarak kullanılır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kimler-ehliyet-alamaz
Kimler Ehliyet Alamaz?

Vücut kitle indeksi sınıflandırmasında “obez” sayılan kişilerin yeni düzenlemeye göre…

Devamını Oku
ehliyet-icin-saglik-raporu-nereden-nasil-alinir
Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nereden Nasıl Alınır?

Yeni ehliyetler için sağlık raporu nereden alınır? Ehliyet değiştirmek için sağlık ra…

Devamını Oku
ehliyet-icin-parmak-izi-belgesi-nereden-nasil-alinir
Ehliyet İçin Parmak İzi Belgesi Nereden Nasıl Alınır?

Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre, ehliyet almak üzere sürücü kursuna kaydol…

Devamını Oku